עיצוב אתרים

למה להשקיע בעיצוב האתר?

אתרי אינטרנט הפכו להיות חלק בלתי נפרד מחיינו ולמעשה כמעט ואין בעל עסק או חברה, עצמאי או נותן שירות אחר שאינו מחזיק באתר אינטרנט קולח ודינאמי, מרתק ומעניין. עיצוב אתרים הינו ענף אחד מתוך מגוון עצום של תחומים באתרי האינטרנט כגון בניית אתרים, תכנות האתר, קידום האתר, כתיבת התוכן השיווקי ועבודת הקופירייטינג לאתר, עבודה על הפצת האתר ברשתות החברתיות ועוד.

ישנם לא מעט בוני אתרים המכירים את הפלטפורמות ההכרחיות והבסיסיות לבניית אתרים אולם מעבר לכך אין ביכולתם להשקיע בעיצוב אתרים. התוצאה היא אתר בנוי להלכה המציע את כל הדרוש ללקוח אולם אינו בעל נראות טובה. גולשים רבים יעדיפו להניח לאתר ולמצוא אתר אינטרנט קולח יותר, נגיש יותר ונעים יותר לעין. המאמר הבא מפרט את הסיבות העיקריות לעיצוב אתרי אינטרנט וחשיבותם הרבה דווקא בימינו.

עיצוב אתרים

תמונה שווה אלף מילים

ידוע כי הצורה והצבע הינם שפה קדומה המדברת ישירות אל המקומות היותר אינטימיים שלנו עם עצמנו ואל המקומות הלא מודעים בנפש. צורות וצבעים יכולים להביע את מה שאף מילה אינה יכולה – באמצעות יצירת הסגנון האולטימטיבי המתאים לאופי האתר. בין שמדובר באתר למוצרים אקולוגיים ובין אם מדובר באתר למוצרי מפעל כימי הרי שעיצוב האתר מדבר הרבה יותר מאשר הכתוב שבו. גולש שייכנס לאתר יקלוט קודם לכן את הצבעים והסגנון וטרם שיקרא את הכתוב כבר יוכל לקבל את המסרים החשובים ביותר.

עבודת עיצוב איכותית קונה לקוחות

עבודת עיצוב איכותית תביא את הלקוחות שלכם אליכם גם בלי לבצע פעולות קידום משמעותיות באתר. זאת למה? פרסום ושיווק, מציאת השפה המותגית הנכונה וקמפיינים שיווקיים, יצירת סגנון בולט באתר המתאים לאופי המוצר או השירות הנמכרים בו – כל אלו יביאו אליכם את הגולשים שאתם מחפשים. עיצוב אתר עדכני יכול להחזיר לאתר שלכם את הלקוחות הרלוונטיים לאחר שכבר ביקרו באתר פעם אחת – ולו משום שהמוח זוכר ומטמיע את הצורות הבולטות ואת שפת הצבעים הדומיננטית באתר.

עיצוב אתר יחודי

עיצוב אתרים חובבני – השקעה המסתיימת בהפסד

רבים מהבוחרים שלא להשקיע בעיצוב האתר אלא רק בבנייה וקידום, מגלים כי האתר אולי מגיע לדף הראשון של גוגל מאחר והוא מותאם להגדרות של מנוע החיפוש בחלקן, אולם עדיין אין לקוחות הפונים אל בית העסק. ראשית, יש לזכור כי גוגל מתבסס גם על חיפושים של גולשים בדירוגו את האתר וכמו כן – לקוחות יכולים להיכנס לאתר, להתרשם לרעה מהעיצוב ופשוט להחליט שלא לרכוש בו את מבוקשם.